Ilustračná foto

Tento rok prevláda na našom území jedna z najteplejších jesení v histórii. Počasiu sa nestačia čudovať nielen ľudia, ale i samotná príroda. Pri teplotách nad +20 °C, ktoré sme tu mali uplynulé dni rozkvitli stromy, kvety a sťahovavé vtáky neodleteli do zimovísk.

Uplynulé dni by ste pokojne na niektorých miestach objavili čerstvé jahody, maliny alebo černice. Pohľad nám neujde ani na poletujúci hmyz, či dokonca včely. Mesiac november nám prináša skôr pocit jari ako jesene.

Rozkvitnuté stromy a kvitnúce kvety hlásia záhradkári taktiež. Niet sa čomu čudovať, pretože uplynulé dni nám priniesli teploty, ktoré prírodu pomýlili. Kvitnúce stromy však už môžu mať dopad na budúcoročnú úrodu.

echo adrotate_group(2);

„Veľmi teplo je aj pod Tatrami, kde o takomto čase je už zvyčajne pôda zamrznutá. Teplota tu však včera dosahovala +17 °C a predvčerom až +19 °C. V nedeľu bola v Osadnom, v okrese Snina nameraná historicky najvyššia mesačná teplota v novembri. Teplota tu dosiahla až +24,2 °C,“ informuje imeteo.sk.

Na nástup zimy však meteorológovia nemôžu poukazovať, nakoľko do polovice novembra by malo na našom území prevládať teplotne výrazne nadpriemerné počasie a nadpriemerne teplo by malo byť minimálne do začiatku poslednej novembrovej dekády.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: