Na západe mimoriadne obľúbený, na Slovensku využívaný minimálne. I keď Twitter nie je medzi Slovákmi ani zďaleka tak obľúbený ako Facebook, prinášame vám viaceré dôvody, ktoré vás presvedčia, že založiť si účet aj na Twitteri, je to správne.

Mikroblogovacia sociálna sieť Twitter sa teší svojej popularite najmä v USA, Brazílii a Japonsku. Má viac ako 500 miliónov užívateľských účtov. Vznikla v roku 2006 a jej ústredie je v kalifornskom San Franciscu. I keď v našich končinách nie je (zatiaľ) obľúbená natoľko, ako Facebook či Instagram, prinášame vám viacero dôvodov, pre ktoré by ste ju mali začať využívať.

Sledovať na Twitteri môžete aj i24 —TU—

1. Stručnosť a jasnosť

V prípade Twitteru nehrozí, že by vám stenu zaplavili otravné niekoľkoriadkové litánie vašich známych, ktoré nikoho nezaujímajú. Príspevky tu majú obmedzenú dĺžku, čo je vlastne jedna zo základných vecí, ktorou sa sieť prezentuje. Strohosť. Všetky posty, ktoré tu uvidíte majú maximálnu dĺžku 280 znakov. Ešte prednedávnom to bolo dokonca iba 140 znakov. Zmena na 280 znakov môže tak predstavovať zlatú strednú cestu v dĺžke príspevkov a Twitter si ňou môže získať ďalších používateľov.echo adrotate_group(2);

Nový Tweet vytvoríte úplne jednoducho

Sledovať na Twitteri môžete aj i24 —TU—

2. Na sledovanie používateľov nepotrebujete súhlas

Zaujímajú vás príspevky vašich známych? Nechcete sa však zaťažovať posielaním žiadostí a čakať, či vás dané osoby schvália? Na Twitteri nemusíte. Môžete sledovať kohokoľvek jedným klikom na tlačidlo „sledovať“ (follow). Nepotrebujete na to jeho súhlas. Rovnako tak môžu ľudia sledovať i vás. Vaše záľuby, koníčky či zážitky tak môže postupne sledovať množstvo ľudí po celom svete. Na Twitteri nie je ani trochu čudné, ak sledujete ľudí, ktorých vôbec nepoznáte. Nemusíte sa tak báť, že vám príde správa typu „poznáme sa?“ Alebo že budete vyzerať divne, keď okomentujete príspevok, ktorý vás zaujme.

Používateľa začnete sledovať jedným klikom na „follow“ alebo „sledovať“

Sledovať na Twitteri môžete aj i24 —TU—

3. Získavanie informácií

Máte koníčky, aktivity či prácu, v ktorej sa chcete posúvať ďalej? Chcete vedieť, čo sa deje vo svete a na Slovensku? Twitter je ideálnym miestom na vyhľadávanie zaujímavých informácií z každého smeru, bez toho, aby ste boli zahltení nepotrebným balastom. Sami si určíte, ktorí používatelia sú pre vás atraktívni a koho príspevky chcete sledovať. Keďže sú obmedzené dĺžkou, môžete tak v pohode sledovať stovky profilov a dozvedieť sa všetko, čo potrebujete.

Na Twitteri sú aj viaceré slovenské weby

4. Verejné miesto na diskusie

Na Twitteri sa môžete ľahko zapojiť do diskusie o všetkom, čo vašej hlave a prstom napadne. Ak aj diskutovať nechcete, neprekáža to, viete si však veľmi jednoducho a pohodlne nájsť tému, po ktorej vaše srdiečko túži. Spravíte tak pomocou hashtagu „#“, ktorý spopularizoval práve Twitter. Áno, dnes sa používa už aj na Facebooku, avšak tam nemá ani zďaleka také opodstatnenie. Ak zadáte do vyhľadávača na Twitteri napríklad #cooking, #Slovakia, #news či čokoľvek iné, zobrazia sa vám príspevky s vami zvolenou témou. Môžete ich komentovať, označiť, že sa vám páčia či „retweetnúť ich“, čo znamená, že sa objavia i na vašej nástenke, niečo podobné ako je zdieľanie na Facebooku.

Takto nejak vyzerajú vaše základné funkcie s príspevkami ostatných používateľov

Sledovať na Twitteri môžete aj i24 —TU—

5. Všetci dôležití už Twitter používajú

Celebrity, športovci, obchodníci, spravodajské portály, zábavné stránky i bežní ľudia. Množstvo rozdielnych ľudí už túto sieť používa a je len otázkou času, kedy sa bude tešiť väčšej popularite aj na Slovensku. Ak chcete zistiť, prečo ho používa aj Peťo Sagan či hollywoodske hviezdy, vyskúšajte sa zaregistrovať a hodiť nejaký ten svoj „tweet“ aj vy.

Sledovať na Twitteri môžete aj i24 —TU—

Foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: