Častými účastníkmi cestnej premávky sú aj deti, ako cyklisti, spolujazdci či chodci. Dopravné nehody neobchádzajú ani ich. Títo najmenší a najzraniteľnejší účastníci cestnej premávky sú však nepozorní a málo predvídaví, konajú impulzívne a často nevedia posúdiť nebezpečenstvo situácie, v ktorej sa ocitli, preto aj malá chvíľka nepozornosti môže viesť k tragédii.

K tragickej udalosti, pri ktorej vyhasol život maloletého, len 5-ročného chlapčeka, došlo v pondelok 25. marca okolo 15.00 h v obci Drahňov (okres Michalovce). „Podľa doterajších zistení chlapec prechádzal na detskom odrážadle po riadne vyznačenom priechode pre chodov, kde ho zachytil vodič (47) z okresu Michalovce, smerujúci s osobným motorovým vozidlom značky Ford Mondeo k mestu Veľké Kapušany,“ uviedla pre i24.sk košická krajská policajná hovorkyňa, Lenka Ivanová.

echo adrotate_group(2);

Pri zrážke chlapec utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Vodičovi bola na zistenie
prítomnosti alkoholu odobratá krv. Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za prítomnosti znalca z odboru cestná doprava. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

Vodiči nezabúdajte! Dni sa predlžujú, teploty stúpajú, v uliciach pribúda oveľa viac detí. Venujte sa plne vedeniu vozidla, sledujte situáciu v cestnej premávke a rešpektujte jej pravidlá, buďte ostražití. Polícia sa obracia na rodičov – naučte vaše dieťa správne prechádzať cez cestu, venujte im pár minút na to, aby ste si s nimi pohovorili o nástrahách na cestách,“ upozornila Ivanová.

Zdroj: KR PZ Košice | Foto: KR PZ Košice

Lajknite si i24.sk na Facebooku: