Ilustračná foto

K tragickej dopravnej nehode došlo vo štvrtok 22. novembra pred obcou Bánov, kde v neskorej nočnej hodine zachytil vodič svojim autom cyklistu. To však nebolo všetko. 

Podľa informácií mal 65-ročného cyklistu, ktorý išiel stredom cesty zachytiť ľavým spätným zrkadlom vodič Volkswagenu Transporter. Cyklista po náraze spadol na zem, kde ho ihneď na to zrazil vodič auta Renault Clio Thália. Muž zraneniam na mieste podľahol. Oblečený však na sebe nemal žiaden reflexný prvok ani osvetlenie.

U vodičov polícia nezistila požitie alkoholických nápojov, u nebohého muža bude prípadné požitie alkoholu zisťované pri pitve. Ako uviedla nitrianska krajská policajná hovorkyňa Božena Bruchterová, vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.echo adrotate_group(2);

„Polícia apeluje na všetkých chodcov a cyklistov, aby nepodceňovali nosenie reflexných prvkov. Farebné či reflexné oblečenie, osvetlený bicykel  a mimoriadna obozretnosť  prispievajú k bezpečnosti na cestách,“ dodala Bruchterová pre tvnoviny.sk. 

Zdroj: tvnoviny.sk | Ilustračná foto: YouTube

Lajknite si i24.sk na Facebooku: