V nedeľu 14.júla sa stala na ceste II/507 v katastri obce Beckov v miestnej časti Červená hora (okres Nové Mesto nad Váhom) smrteľná dopravná nehoda. i24.sk o tom informoval Pavol Kudlička z KR PZ v Trenčíne. 

K dopravnej nehode malo dôjsť podľa jeho slov tak, že 32-ročný Marek z okresu Trenčín jazdil na motocykli zn. Yamaha bez príslušného vodičského oprávnenia po uvedenej ceste v smere od obce Krivosúd-Bodovka k obci Beckov, pričom pri prejazde ľavotočivej zákruty v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy svojím schopnostiam s motocyklom vyšiel vpravo mimo cestu, kde narazil do zvodidiel.

echo adrotate_group(2);

„Pri dopravnej nehode vodič motocykla utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Dopravní policajti z Nového Mesta nad Váhom začali trestné stíhanie vo veci prečinu
usmrtenia,“ uviedol Kudlička pre i24.sk.

Dopravná nehoda je v štádiu šetrenia!

Polícia pripomína, že oproti vodičom motorových vozidiel ste zraniteľnejší a pri páde z motorky Vám hrozia vážne zranenia alebo môžete prísť aj o svoj život. Vždy treba jazdiť podľa svojich schopností a zručností, prispôsobiť jazdu stavu cesty, počasiu i ďalším okolnostiam, ktoré možno predvídať. Rešpektujte pravidlá cestnej premávky, predvídajte situáciu na ceste, sústreďte sa na jazdu, noste ochranný odev a prilbu s rukavicami, prípadne tzv. korytnačku na ochranu chrbtice a čo najviac reflexných prvkov na motorke, aj na odeve.

Zdroj: KR PZ Trenčín | Foto: KR PZ Trenčín

Lajknite si i24.sk na Facebooku: