V súvislosti s tragickou dopravnou nehodou vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenie. V sobotou 6. apríla v ranných hodinách došlo k dopravnej nehode v smere od obce Ostrany na obec Pápča.

Ako uviedla pre i24.sk banskobystrická krajská policajná hovorkyňa, Mária Faltániová,  doposiaľ nestotožnený vodič osobného motorového vozidla Volkswagen Golf, pri prejazde miernou ľavotočivou zákrutou neprispôsobil rýchlosť jazdy vozidla svojím schopnostiam, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky. Dostal šmyk s vozidlom prešiel do pravej priekopy a po náraze do stromu sa vozidlo prevrátilo na strechu.

echo adrotate_group(2);

V dôsledku dopravnej nehody 22-ročný Michal z Rimavskej Soboty sediaci na doposiaľ presne nezistenom mieste, utrpel zranenia ktorým na mieste podľahol. 16-ročný chlapec sediaci na doposiaľ presne nezistenom mieste, podľa lekárskej správy sa zranil ľahko.

Podľa slov hovorkyne mu viac ako tri hodiny po nehode pri dychovej skúške namerali 0,24 mg/l alkoholu (0,5 promile). U nebohého muža bola nariadená súdna pitva pri ktorej budú zisťovať aj požitie alkoholu. Podľa predbežných výsledkov súdnej pitvy, bol u nebohého muža zistený pozitívny výsledok na alkohol.

„Podrobnejšie informácie zverejníme až po doručení znaleckého posudku. Kto vozidlo viedol je aj naďalej v štádiu vyšetrovania,“ uviedla Faltániová pre i24.sk.

Zdroj: KR PZ Banská Bystrica | Foto: KR PZ Banská Bystrica

Lajknite si i24.sk na Facebooku: