V nedeľu 18. augusta popoludní došlo na ceste III/1750 v okrese Partizánske k smrteľnej dopravnej nehode. i24.sk o tom informoval Pavol Kudlička z KR PZ v Trenčíne. 

K dopravnej nehode malo podľa jeho slov dôjsť tak, že 43-ročný muž z okresu Zlaté Moravce jazdil na motocykli zn. Kawasaki po uvedenej ceste v smere od obce Veľký Klíž  k obci Skýcov, pričom pravdepodobne nezvládol ľavotočivú zákrutu a následne vyletel mimo  cesty.

„Pri dopravnej nehode vodič motocykla utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol. Dopravná nehoda je v štádiu šetrenia,“ uvádza Kudlička.echo adrotate_group(2);

„Polícia pripomína, že  oproti vodičom motorových vozidiel ste zraniteľnejší a  pri páde motorky Vám hrozia vážne zranenia alebo môžete prísť aj o svoj život. Vždy treba jazdiť podľa svojich schopností a zručností, prispôsobiť jazdu  stavu cesty, počasiu i ďalším okolnostiam, ktoré možno predvídať. Rešpektujte  pravidlá cestnej premávky, predvídajte situáciu na ceste, sústreďte  sa na jazdu, noste ochranný odev a prilbu s rukavicami, prípadne tzv. korytnačku na ochranu chrbtice a čo najviac reflexných prvkov na motorke, aj na odeve,“ dopĺňa Kudlička pre i24.sk.

Zdroj: KR PZ Trenčín | Foto: KR PZ Trenčín

Lajknite si i24.sk na Facebooku: