V utorok 18. decembra vyhasol na ceste východného Slovenska zbytočne ďalší ľudský život. K udalosti došlo pri odbočke na Rožkovany v smere na Lipany v čase o 06:41 h. O udalosti informovala i24.sk hovorkyňa KR PZ v Prešove, Jana Ligdayová. 

Podľa informácií hovorkyne 44-ročný vodič zo Sabinova na osobnom motorovom vozidle na hlavnej ceste narazil autom do dvojice chodcov prechádzajúcich cez cestu. Išlo o 73-ročnú ženu a 75-ročného muža (obaja pochádzajú z obce Rožkovany). Žena pri tejto nehode utrpela zranenia, ktorým na mieste podľahla, muž bol taktiež zranený a bol prevezený do nemocnice. Vodič bol na mieste podrobený dychovej skúške, ktorej výsledok vylúčil prítomnosť alkoholu u tohto vodiča.

K objasneniu presnej príčiny nehody boli na miesto pribratí aj znalci z odboru zdravotníctva z odboru dopravy. „Prípad vyšetruje vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Prešove, ktorý na mieste vykonáva všetky potrebné procesné úkony. Presná príčina dopravnej nehody ako aj miera zavinenia jej účastníkov bude známa až po skončení vyšetrovania,“ uviedla Ligdayová.echo adrotate_group(2);

Polícia opätovne vyzýva všetkých účastníkov cestnej premávky k mimoriadnej opatrnosti a obozretnosti zvlášť v týchto zimných mesiacoch a taktiež v tomto rušnom predvianočnom období. „Je povinnosťou každého jedného z nás, eliminovať a predchádzať negatívnym následkom na cestách. Upozorňujeme chodcov, aby pri prechádzaní cez cestu ešte pred vstupom na vozovku sa presvedčiť o situácií a bezpečnom prechode cez cestu. Rovnakú pozornosť by mali aj vodiči venovať situácii na ceste. Len vzájomnou snahou všetkých účastníkov cestnej premávky vieme spoločne zabrániť takýmto následkom na cestách,“ upozornila Jana Ligdayová z KR PZ v Prešove.

Zdroj: KR PZ Prešov, FB PZ SR | Foto: KR PZ Prešov, FB PZ SR

Lajknite si i24.sk na Facebooku: