Ilustračná foto

Utorok 25. jún bol na východnom Slovensku opäť tragický. O život prišla 79 a 38 – ročná žena. i24.sk o tom informovala košická krajská policajná hovorkyňa, Lenka Ivanová.

Podľa jej slov bolo v utorok 25. júna v ranných hodinách vo vodnej ploche jazera, nachádzajúceho sa na sídlisku Nad jazerom, pri brehu nájdené telo 79-ročnej ženy bez známok života.

„Obhliadajúci lekár na mieste predbežne vylúčil cudzie zavinenie a bolo nariadené vykonanie pitvy. Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia a bližšie okolnosti tejto tragickej udalosti ďalej vyšetruje,“ uviedla Ivanová pre i24.sk.echo adrotate_group(2);

Krátko pred 22.30 h došlo na železničnej trati medzi stanicami Michalovce a Petrovce nad Laborcom (okres Michalovce) k zrážke vlaku a 38-ročnej ženy z okresu Liptovský Mikuláš. Rušňovodič vlaku aj napriek použitiu zvukového výstražného znamenia a rýchločinného brzdenia už zrážke nedokázal zabrániť a žena pri zrážke utrpela zranenia nezlučiteľné so životom.

„U rušňovodiča bola vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom. Kvôli dokumentovaniu udalosti bola v tomto úseku zastavená vlaková doprava. Bližšie okolnosti polícia vyšetruje a v danej veci začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia,“ doplnila hovorkyňa.

Zdroj: KR PZ Košice | Ilustračná foto: i24.sk

Lajknite si i24.sk na Facebooku: