Ilustračná foto

Trenčianski diaľniční policajti opäť namerali ďalšieho vodiča, ktorý si diaľnicu zrejme splietol s pretekárskou dráhou. Vodičovi Jeepu Grand Cherokee namerali rýchlosť jazdy 214 km/hodinu. i24.sk o tom informovala Elena Antalová z KR PZ v Trenčíne. 

Podľa slov hovorkyne 59- ročného Milana z okresu Ilava na vozidle Jeep Grad Cherokee policajti radarom Polcam namerali na diaľnici D1 medzi Ilavou a Zamarovcami smerom na Bratislavu.

„Policajti vodičovi namerali rýchlosť jazdy 214 km/hod. maximálnu povolenú rýchlosť na diaľnici prekročil o 84 km/hodinu. Z uvedeného dôvodu ho na diaľničnom odpočívadle v Zamarovciach predpísaným spôsobom zastavili,“ uviedla Antalová.echo adrotate_group(2);

Pri kontrole bol vodič vyzvaný, k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a následne, aby sa podrobil dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu. U  vodiča Jeepu bola dychová skúška negatívna.

Ako dôvod prekročenia maximálnej povolenej rýchlosti policajtom uviedol, že sa s ním chcel niekto pretekať. K policajtom sa správal slušne a porušenia pravidiel cestnej premávky si bol vedomý.

Milanovi za uvedené prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti na diaľnici diaľniční policajti uložili najvyššiu možnú blokovú pokutu, akú je možné uložiť na mieste a to 800 €. Tú policajtom zaplatil priamo na mieste.

„Diaľniční policajti budú denne vykonávať kontroly merania rýchlosti jazdy. Rýchlosť
jazdy je jedna z najčastejších príčin zavinenia dopravných nehôd! Títo vodiči svojou riskantnou a rýchlou jazdou ohrozujú nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky,“ doplnila trenčianska krajská policajná hovorkyňa pre i24.sk.

Zdroj: KR PZ Trenčín | Foto: KR PZ Trenčín, ilustračná FB PZ SR

Lajknite si i24.sk na Facebooku: