Ilustračná foto

Policajti z Obvodného oddelenia v Trenčíne do bodky splnili poslanie polície – „Pomáhať a chrániť“. Svojou reakciou zachránili život žene, ktorá chcela skočiť pod vlak. i24.sk o tom informovala Elena Antalová z KR PZ v Trenčíne. 

Podľa slov hovorkyne bola hliadka Obvodného oddelenia z Trenčína operačným strediskom KR PZ v Trenčíne vyslaná na preverenie oznámenia. Na trenčianskej železničnej stanici sa mala nachádzať žena, ktorá chcela skočiť pod vlak.

Policajti po príchode na miesto zistili, že oznámenie sa zakladá na pravde. Na trati stál vlak pripravený na odchod a na peróne žena, ktorú upokojoval 54-ročný Ľubomír z Trenčína. Keď videl, že prišli policajti povedal im, že žena s ktorou komunikoval a pokúsil sa ju upokojiť chcela skočiť pod vlak.echo adrotate_group(2);

Nstržm. Kristián Gramblička (vľavo) a nstržm. Adam Senčík

Žena mala povedať, že aj tak je rozhodnutá skoncovať so svojim životom. Policajti sa ju
pokúsili upokojiť a vyhovoriť jej úmysel siahnuť si na život. Bola veľmi roztržitá a agresívna. Keď zbadala, že sa vlak pohol, rozbehla sa smerom k nemu v úmysle skočiť. Tomu však policajti svojou okamžitou reakciou zabránili.

Policajti neskôr zistili, že žena. ktorá chcela skoncovať kvôli svojej zlej sociálnej situácii so
životom je 52-ročná Marta z okresu Trenčín. Privolaná RZP ženu previezla do Fakultnej nemocnice v Trenčíne, kde skončila v opatere lekárov.

Zdroj: KR PZ Trenčín | Foto: KR PZ Trenčín, ilustračná pixabay

Lajknite si i24.sk na Facebooku: