Ilustračná foto

Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky (ŠVPS SR) vydala stanovisko ku správe vydanej v EUROSURVEILLANCE – (Europe’s journal on infectious disease surveillance, epidemiology, prevention and control) ku štúdii rakúskych a švédskych odborníkov ohľadne ochorení na hepatitídu A v týchto dvoch krajinách a určení ich zdroja – mrazených jahôd pochádzajúcich z Poľska. 

ŠVPS SR žiadala od rakúskych kontrolných orgánov podrobnosti o dodávkach týchto jahôd do slovenskej obchodnej siete na základe medializovaných údajov. „Do dnešného dňa sme podrobnosti o týchto dodávkach nedostali,“ informuje ŠVPS SR.

Rovnako k uvedenej potravinovej kauze doposiaľ nevydala odborné stanovisko pre členské krajiny ani Európska komisia. „Vzhľadom na túto situáciu prebieha kontrola v mraziarenských skladoch a v obchodnej sieti spojená s odberom vzoriek. Z uvedeného dôvodu ŠVPS SR zároveň vydáva odporúčanie pre spotrebiteľov, aby nekonzumovali mrazené jahody zakúpené v obchodnej sieti bez ich predošlej tepelnej úpravy,“ upozorňuje ŠVPS SR.echo adrotate_group(2);

Zdroj: svps.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: