Ilustračná foto

V nedeľu 8. septembra, v čase okolo 19.15 h prijala polícia na linke 112 oznámenie o  uložení nástražného výbušného systému v mieste bydliska prezidentky Slovenskej republiky v Pezinku.

Uvedené oznámenie polícia okamžite preverila a na miesto vyslala pyrotechnikov, psovoda so služobným psom na vyhľadávanie výbušnín. „Vykonanou pyrotechnickou prehliadkou sa hodnovernosť tohto oznámenia nepotvrdila,“ uvádza polícia.

Ako ďalej informuje polícia, zo zvukového záznamu a dostupných informácií bolo zistené, že oznamovateľka sa pravdepodobne nachádza v jednej z bratislavských nemocníc. „Na základe týchto zistení bola operačným strediskom ihneď na miesto vyslaná hliadka PZ. Po príchode na miesto a prehľadaní priestorov policajti v čase okolo 20:00 h obmedzili na osobnej slobode ženu, podozrivú zo spáchania uvedeného skutku,“ dopĺňa polícia.echo adrotate_group(2);

V tejto súvislosti vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci trestného činu šírenia poplašnej správy. Podozrivá 52-ročná žena bola umiestnená v cele policajného zaistenia. „Ďalšie okolnosti prípadu sú v súčasnosti aj naďalej predmetom vyšetrovania policajtov Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave I,“ uviedla polícia na záver.

Zdroj: Polícia SR – Bratislavský kraj | Ilustračná foto: YouTube

Lajknite si i24.sk na Facebooku: