V sobotu 25. mája podvečer o 17.22 h trenčianski dopravní policajti v obci Košeca na ceste I/61 namerali 50-ročného vodiča Renaultu Megane, ktorý prekročil maximálnu povolenú rýchlosť v obci o 23 km/h.

Podľa informácií Eleny Antalovej z KR PZ v Trenčíne, policajti vodiča Renaultu predpísaným spôsobom zastavili. Marián (50) bol vyzvaný k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a k dychovej skúške.

„Vodič nafúkal 0,93 mg/l, čo predstavuje 1,94 promile. Opakovaná dychová skúška ukázala ešte vyššiu hodnotu a to 2,08 promile alkoholu. Policajti ďalej zistili, že vozidlo Renault nebolo v zákonom stanovenej lehote podrobené technickej a emisnej kontrole,“ uviedla Antalová pre i24.sk.

Vozidlo nemá podľa slov hovorkyne od marca 2017 vykonanú STK a EK. Preto policajti vodičovi okrem vodičského preukazu zadržali aj tabuľky s evidenčným číslom od vozidla a osvedčenie o evidencii vozidla. Za trestný čin ohrozovania pod vplyvom návykovej látky v zmysle zákona hrozí trest odňatia slobody až na jeden rok.

Zdroj: KR PZ Trenčín | Foto: KR PZ Trenčín

Lajknite si i24.sk na Facebooku: