Ilustračná foto

Oblasť vysokého tlaku vzduchu sa do našej oblasti rozšírila v závere pracovného týždňa. Veľmi teplý vzduch, pôvodom zo severnej Afriky sa k nám dostal práve po jej prednej strane.

Počasie nám prialo i počas soboty 23. marca. Zmena nastane už v nedeľu 24. marca popoludní, kedy sa začne v oblasti južnej Škandinávie prehlbovať tlaková níž a sériu teplých dní preruší studený front. Ten k nám prinesie výrazné ochladenie, ale aj sneženie.

Po prednej strane spomínanej tlakovej níže začne do stredne Európy prúdiť od severozápdu studený vzduch. Nevýrazný studený front tak pocítime už v nedeľu, výraznejšie i snehové zrážky však treba očakávať v pondelok 25. marca.echo adrotate_group(2);

Snežiť bude v pondelok

Na sever Slovenska dorazí ochladenie už v nedeľu, no v priebehu noci z nedele na pondelok sa ochladí na celom našom území. Ďalšie ochladenie a aj zrážky prinesie studený front v pondelok.

„V pondelok okolo poludnia začne od severozápadu cez naše územie postupovať studený front. Ten spočiatku prinesie zrážky do Žilinského kraja, neskôr by sa mali vyskytnúť aj na východe. Na juhozápade a juhu Slovenska sa očakáva zrážok minimum,“ uvádza imeteo.sk.

Spočiatku pôjde o dažďové zrážky, no popoludní prejde dážď do sneženia, pričom v pondelok večer by malo snežiť od približne 400 metrov nad morom. „Najviac zrážok sa očakáva na Orave a na severných návetriach Tatier, kde môže napadnúť od 5 do 15 cm snehu“ dopĺňa imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: