Ilustračná foto

V počasí nastane opäť zmena! Podľa informácií meteorológov sa koncom tohto týždňa začne totižto výraznejšie otepľovať. Zimné bundy a kabáty tak môžeme na chvíľu odložiť. 

Naše územie sa momentálne nachádza v studenom severnom prúdení. Práve to k nám prináša veľmi nízke teploty. Dnešné ráno je preto najviac mrazivé na severe, v dolinách a kotlinách. Počasie sa však začne už počas dnešného dňa meniť a začne sa otepľovať.

„Prúdenie sa zo studeného severného zmení na severozápadné, čo neznie príliš teplo, no oproti včerajšiemu dňu bude aj o 3 až 6 °C teplejšie a to aj vďaka slabšiemu vetru. Ten totiž včera znižoval pocitovú teplotu,“ informuje imeteo.sk.

echo adrotate_group(2);
zdroj: imeteo.sk

v piatok 26. októbra sa teploty môžu dostať aj na +12 až +17 °C. Počas soboty 27. októbra cez naše územie postúpi front s dažďom a prinesie ďalšie ochladenie, ktoré však už v nedeľu 28. októbra vystrieda intenzívne teplé a vlhké prúdenie od juhu.

„Od nedele nás čakajú vysoké teploty. V noci sa budú pohybovať na +13 až +7 °C a cez deň vystúpia na +15 až +21 °C. Tieto teploty budú veľmi nezvyčajné vzhľadom k súčasnej ročnej dobe. V porovnaní s dlhodobým normálom budú aj o viac než 10 °C vyššie,“ dopĺňa imeteo.sk.

zdroj: imeteo.sk

Od nedele nás preto čaká teplé, no vlhké a sychravé počasie. Teplé počasie zotrvá a aj v nasledujúcich dňoch pôjdu teploty cez hranicu +20 °C.

Zdroj | Foto: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: