Ilustračná foto

Počas nasledujúcich dní si ešte užijeme prevažne stabilný charakter počasia. Začiatkom týždňa však dôjde k zmene, kedy sa najskôr rozprší, no v utorok 12. februára sa na naše územie vráti sneh, dokonca i do nížin. 

Kým do konca tohto týždňa bude počasie bude pod vplyvom výbežku vyššieho tlaku vzduchu od východu, ktorého vplyv sa bude postupne na našom území zmenšovať, v pondelok už počasie prevezme pod kontrolu prvá frontálna vlna.

Pondelok – dážď

Počas noci z nedele na pondelok 11. februára začne od severozápadu nad naše územie postupovať prvý front. Počas noci sa na mnohých miestach nášho územia rozprší. Na hrebeňoch Tatier sa očakáva sneženie. „V priebehu dňa  sa však začne na našom území ochladzovať a spolu s tým začne hranica postupne klesať. Do večera začne snežiť už v polohách od 800 m n.m,“ informuje imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Utorok – sneženie

V utorok 12. februára začne snežiť aj v nižších polohách. Počas noci na utorok 12. februára začne hranica sneženia opäť ďalej klesať až do nižších polôh. „Podľa aktuálnych predpovedí by sme sa mali dostať do silného severného prúdenia medzi tlakovou nížou nad východnou Európou a tlakovou výšou nad západnou Európou,“ uvádza imeteo.sk

Vzduch, ktorý sa k nám bude dostávať bude okrem toho, že bude studený aj vlhký. To znamená, že predovšetkým sever sa musí pripraviť na ďalšiu nádielku snehu. Sneženie by v Žilinskom kraji malo prejsť do trvalejšieho, no snežiť by malo v slabšej intenzite aj na iných miestach.

„Snehové zrážky sa očakávajú aj v stredu a malo by sa jednať o snehové prehánky, ktoré sa vyskytnú najmä na severe. Na začiatku týždňa sa tak opäť ochladí. Zatiaľ čo v pondelok sa budú teploty pohybovať ešte od +2 do +8 °C, tak v utorok už len od -2 do +4 °C,“ dopĺňa imeteo.sk.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: