Ilustračná foto

Podľa aktuálnych informácií meteorológov sa už o niekoľko hodín začne na našom území výraznejšie ochladzovať. Nový rok k nám prinesie snehovú fujavicu, sneženie, ale i mrazivé dni. 

Počas nastávajúcich dní nás čaká skutočne nepriaznivé počasie. Dôvodom je arktický vzduch, ktorý mieri na naše územie od severu. Prinesie sneženie, mrazy, ale i snehovú fujavicu so silným vetrom. Ten potrápi predovšetkým severnú časť Slovenska.

„Už dnes (utorok 1. januára) začne počasie na našom území ovplyvňovať front, ktorý prinesie do nižších polôh dážď a od zhruba 400 m n.m. sneženie. V priebehu večera však bude hranica sneženia klesať,“ informuje imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Počas stredy 2. januára treba sneženie očakávať už na mnohých miestach nášho územia. Sneženie však prejde do trvalejšieho charakteru práve na severe. „Prejavovať sa totiž bude náveterný efekt. Teploty súčasne poklesnú a v niektorých regiónoch ani počas dňa nevystúpia nad bod mrazu,“ dopĺňa imeteo.sk.

zdroj: imeteo.sk

Vo štvrtok 3. januára by už celodenný mráz mal prevládať na takmer celom našom území a na severe bude naďalej výrazne snežiť. V tento deň by mal súčasne na našom území fúkať najsilnejší vietor, ktorý bude v severných regiónoch Slovenska vytvárať snehové jazyky a záveje.

zdroj: imeteo.sk

Zdroj: imeteo.sk | Foto: imeteo.sk, pixabay ilustračná

Lajknite si i24.sk na Facebooku: