Ilustračná foto

Aj počas nedele 8. septembra ovplyvňuje počasie tlaková níž so stredom nad severným Talianskom. Studený front, spojený s touto tlakovou nížou prináša na naše územie intenzívne zrážky.

Počas nedele 8. septembra však bude trvalých zrážok menej ako tomu bolo v sobotu 7. septembra. Vyskytovať sa budú predovšetkým na v severnej polovici územia a tvoriť sa budú aj prehánky a búrky.

„Do večera naprší v Trenčianskom a Žilinskom kraji od 10 do 20 mm zrážok. Zrážky by mali sa mali neskôr popoludní vyskytovať najmä na strednom Slovensku, kde sa budú tvoriť prehánky a búrky,“ uvádza portál imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Vlna intenzívnych zrážok dorazí v pondelok

Počas pondelka 9. septembra by mala na naše územie doraziť ďalšia vlna výdatných zrážok. Prvé zrážkové pásmo by malo doraziť už po polnoci. Pršať bude spočiatku najmä na západe Slovenska, dopoludnia sa zrážky rozšíria aj nad stredné Slovensko.

„Východ bude spočiatku bez zrážok, v neskorších popoludňajších hodinách by ale zrážky mali doraziť aj tam. Dážď bude intenzívny a na západ a stred Slovenska prinesie aj viac ako 25 mm zrážok. Ojedinele, najmä v Banskobystrickom kraji to môže byť aj viac ako 50 mm,“ dopĺňa imeteo.sk.

V pondelok 9. septembra večer dorazia zrážky na východ Slovenska. Napršať by tam malo od 10 do 25 mm. 

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: