Ilustračná foto

Zima sa nám pomaly, ale iste začína pripomínať. Do našej oblasti už začal prenikať od severu studený vzduch. Práve ten k nám prinesie chladnejšie počasie. Podľa meteorológov sa teploty dostanú do podpriemerných hodnôt. 

Ako informuje portál imeteo.sk, v nočných hodinách k nám dorazia mrazy a na severe sa v nižších polohách objaví i sneh. Počas utorka 23. októbra bude snežiť len na horách, no v priebehu stredy 24. októbra sa už hranica sneženia dostane na 900 m n.m. a počas popoludnia bude klesať na 500 m n.m. V noci zo stredy na štvrtok 25. októbra dokonca hranica sneženia poklesne na severe aj do najnižších polôh.

Snehové prehánky alebo slabé sneženie treba očakávať v stredu 24. októbra a vo štvrtok 25. októbra predovšetkým v Žilinskom a Prešovskom kraji. Výraznejšie však bude snežiť na horách. Tu môže napadnúť aj okolo 30 cm snehu.echo adrotate_group(2);

„V nižších polohách pod 900 m n.m. sa očakáva, že napadne od poprašku do max. 3-4 cm. Zasneží na Kysuciach, Orave, Liptove, Horehroní, Turci, ale aj na Spiši,“ informuje imeteo.sk.

V prípade, že sa nachádzate v týchto oblastiach, buďte na cestách opatrní!

Očakávaná výška nového snehu, zdroj: WXcharts

Zdroj: imeteo.sk | Foto: imeteo.sk, WXcharts | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: