Pri výkopových prácach v obci Orlové (okres Považská Bystrica) bola nájdená neznáma munícia. Ďalšia munícia bola nájdená v okrese Bánovce nad Bebravou. i24.sk o tom informoval Pavol Kudlička z KR PZ v Trenčíne.

Na miesto nálezu v obci Orlové bol privolaný policajný pyrotechnik, ktorý zistil, že sa jedná o dve delostrelecké míny bez obsahu trhaviny, tri delostrelecké protipancierové granáty 37 mm a jeden zapaľovač z delostreleckej strely z  obdobia II. svetovej vojny.

echo adrotate_group(2);

Miesto nálezu bolo opakovane prezreté, pričom nebola nájdená žiadna ďalšia munícia a ani iný podozrivý predmet. „Policajný pyrotechnik za dodržania bezpečnostných predpisov nájdenú muníciu zaistil a previezol ju do skladu munície, pričom bude následne zničená,“ uviedol Kudlička.

Počas brigády pri čistení lesa okolo cesty na Jankov vŕšok (okres Bánovce nad Bebravou) bola nájdená taktiež neznáma munícia. Na mieste nálezu privolaný policajný pyrotechnik zistil, že sa jedná o dve letecké bomby. Nájdené bomby podľa označenia boli vyrobené v  roku 1959, pričom bolo zistené, že v bombách sa nenachádza žiadna trhavina.

Miesto nálezu bolo opakovane prezreté, pričom nebola nájdená žiadna ďalšia munícia. „Policajný pyrotechnik za dodržania bezpečnostných predpisov muníciu zaistil a previezol ju do skladu munície, pričom bude následne zničená,“ doplnil trenčiansky krajský policajný hovorca pre i24.sk.

Polícia upozorňuje nálezcov munície, aby ju ponechali na mieste nálezu, nakoľko môže byť schopná výbuchu. Ihneď po náleze akejkoľvek munície kontaktujte policajnú linku 158.

Zdroj: KR PZ Trenčín | Foto: KR PZ Trenčín

Lajknite si i24.sk na Facebooku: