Polícia v Brezne vyšetruje dopravnú nehodu pri ktorej bol zrazený chodec. Vo večerných hodinách vodičovi osobného auta vybehol spoza veľkokapacitného kontajnera do jazdnej dráhy len 4–ročný chlapec.

Nehoda sa stala v Brezne v piatok 4. októbra, v smere jazdy na Polomku. Vodič strhol vedenie vozidla, ale aj tak už nedokázal zrážke zabrániť. Chlapca s ťažkými zraneniami previezli do nemocnice.

echo adrotate_group(2);

„V snahe predísť dopravnej nehodovosti detí je nevyhnutné, aby rodičia venovali pozornosť dopravnej výchove svojho dieťaťa už od najútlejšieho veku. Dieťa je nepozorné, málo predvídavé, koná impulzívne a často nevie posúdiť nebezpečenstvo situácie, v ktorej sa ocitlo. Pre svoj malý telesný vzrast má obmedzený výhľad na vozovku a aj pre vodičov automobilov je v hustej premávke ťažšie spozorovateľné,“ upozorňuje polícia.

Čo musí dieťa bezpodmienečne vedieť skôr ako pôjde samé na ulicu bez dozoru dospelých?

  •  nemá vstupovať na vozovku spomedzi zaparkovaných áut, ktoré mu znemožňujú výhľad
  • má prechádzať cez cestu najkratším smerom – kolmo, na vozovku môže vstúpiť len po pozornom rozhliadnutí sa vľavo i vpravo a len vtedy, ak sa nepribližuje automobil
  • má zásadne prechádzať po vyznačených priechodoch pre chodcov (zebra)
  • má chodiť po chodníku pre chodcov; tam kde nie je vybudovaný, chodí sa po ľavej krajnici, prípadne po ľavej strane vozovky a to najviac dvaja vedľa seba (ideálne s viditeľne umiestnenými reflexnými prvkami)

Zdroj: FB Polícia SR – Banskobystrický kraj | Foto: FB Polícia SR – Banskobystrický kraj

Lajknite si i24.sk na Facebooku: