K vážnej dopravnej dopravnej nehode došlo vo štvrtok 28 marca, po 8.00 h na ceste I/75 v okrese Veľký Krtíš. Neďaleko obce Pôtor došlo k zrážke osobného auta s dodávkou. O udalosti informovala i24.sk, Petra Kováčiková z KR PZ v Banskej Bystrici. 

Podľa doterajšieho objasňovania, k nehode došlo tak, že vodič dodávky Mercedes Sprinter viedol vozidlo v smere od Lučenca na obec Pôtor, pričom cez protismernú časť odbočoval na miesto mimo cestu. V tom čase oproti (v smere od obce Pôtor), prichádzalo osobné motorové vozidlo Ford C-max, pričom došlo k ich zrážke.

echo adrotate_group(2);

„V dodávkovom vozidle sa v čase nehody nachádzali dvaja muži, ktorí vyviazli bez zranení. Dodávkové vozidlo viedol 44-ročný vodič z Lučeneckého okresu. Zranenia utrpela posádka osobného auta, kde sa zranili dvaja spolujazdci (67-ročný muž a  64-ročná žena) a jeho 41-ročný vodič,“ uviedla Kováčiková pre i24.sk.

Ako ďalej informovala hovorkyňa, žena sediaca na prednom sedadle spolujazdca bola s ľahkými zraneniami prevezená do nemocnice. Záchranári z miesta odviezli aj 41- ročného vodiča osobného auta. Na miesto boli privolaní aj leteckí záchranári, ktorí do Banskobystrickej nemocnice z miesta prevážali 67-ročného muža, spolujazdca, ktorý v čase nehody sedel na zadnom sedadle. Podľa doterajších zistení, muž pravdepodobne nebol pripútaný bezpečnostnými pásmi a po náraze zostal zakliesnený vo vozidle medzi sedadlami. V jeho prípade ide o ťažké zranenia.

Presná príčina vzniku dopravnej nehody, ako aj miera zavinenia je predmetom ďalšieho objasňovania. V súvislosti s nehodou už bolo začaté trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví. Do vyšetrovania bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy,“ doplnila banskobystrická policajná hovorkyňa.

Zdroj: KR PZ Banská Bystrica | Foto: FB PHaZZ

Lajknite si i24.sk na Facebooku: