Ilustračná foto

Pondelok 7. január priniesol na naše územie skutočne nádherné, slnečné počasie. Nepotrvá však dlho, nakoľko oblačnosť začne pribúdať večer od západu a na mnohých miestach bude snežiť.

Počasie sa pokazí na mnohých miestach už v pondelok 7. januára večer, západná polovica Slovenska musí rátať s ďalšou vlnou výdatného sneženia.

Tlaková níž sa bude presúvať

Prehlbujúca sa tlaková níž sa postará o ďalšiu vlhkosť, ktorá sa ešte počas dnešného dňa bude nachádzať severne od Škótska. Počas utorka 8. januára sa bude nachádzať už na juhu Fínska a v stredu nad Poľskom. Po okraji tejto tlakovej níže budú cez naše územie postupovať od severozápadu jednotlivé frontálne vlny. „Prvá začne počasie ovplyvňovať už počas nasledujúceho večera na západe a po polnoci aj na zvyšku nášho územia,“ informuje imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

V utorok ráno už bude západ biely

Prvé sneženie sa objaví na krajnom západe už v pondelok 7. januára okolo 19.00 h. Postupne sa sneženie bude nad naše územie rozširovať od západu smerom k východu.

„Okolo polnoci by už malo snežiť na celom západnom Slovensku. Pôjde však zatiaľ o slabšie sneženie. Do utorňajšieho rána by na západe malo pripadnúť okolo 5 cm čerstvého snehu. Výraznejšie sneženie dorazí až v utorok 8. januára ráno,“ dopĺňa imeteo.sk.

Napadne až do 20 cm

V utorok 8. januára ráno začne od západu sneženie výrazne naberať na intenzite a snežiť môže s intenzitou 2 až 3 cm za hodinu. Sneženie sa zajtra dopoludnia rozšíri nad celé Slovensko, no najintenzívnejšie bude snežiť v západnej polovici Slovenska.

Snežiť by malo podľa meteorológov predovšetkým v Trenčianskom, v Žilinskom a v Nitrianskom kraji, ako aj na severozápade Banskobystrického kraja. V týchto oblastiach by mohlo do stredajšieho rána nasnežiť 10 až 20 cm nového snehu.

Snežiť bude aj v Bratislavskom či v Trnavskom kraji, no najmä v západnej polovici západného Slovenska sa v utorok 8. januára okolo poludnia začne do sneženia miešať dážď a snehová pokrývka tak nebude pribúdať, ale naopak ubúdať.

„V mnohých oblastiach západnej polovice Slovenska sa tak musia do stredy pripraviť na ďalšiu vlnu sneženia. Na východe by malo napadnúť maximálne do 5 cm,“ dodáva na záver imeteo.sk.

zdroj: imeteo.sk

Zdroj: imeteo.sk | Foto: imeteo.sk, pixabay ilustračná

Lajknite si i24.sk na Facebooku: