Ilustračná foto

Večerná piatková zrážka dvoch osobných motorových vozidiel na ceste medzi Šaľou a Močenkom si vyžiadala sedem zranených ľudí. Podľa informácií si 37-ročný vodič zrejme nevšimol dopravnú značku na križovatke.

Ako informujú noviny.sk, k dopravnej nehode došlo na križovatke pri fabrike Dusľo. Podľa predbežných zistení sa vodič (37) nevenoval situácii na ceste a nevšimol si dopravnú značku STOP. S vozidlom tak vletel do hlavnej cesty, skrížil následne cestu vozidlu, ktré viedol 30-ročný muž.

„Pravdepodobnou príčinou tejto dopravnej nehody je nerešpektovanie dopravnej značky – Stoj, daj prednosť v jazde,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Nitre, Renáta Čuháková pre noviny.sk.echo adrotate_group(2);

Vodič, vedúci auto po hlavnej ceste už zrážke nedokázal zabrániť. Vrazili tak do seba osobné motorové vozidlá, v ktorých sa viezlo spolu sedem ľudí. Pomoc privolali na miesto nehody svedkovia. Cesta bola okamžite uzatvorená, nakoľko sa pri nehode zranilo všetkých sedem osôb.

Na mieste zasahovali všetky záchranné zložky. Vo vrakoch zostali zakliesnené osoby, ktoré bolo potrebné vyslobodiť. Podľa slov veliteľa zásahu HaZZ v Šali, Petra Tótha sa v každom z vozidiel nachádzala jedna zakliesnené osoba. Hasiči ich vyslobodili pomocou hydraulického zariadenia a pomáhali aj pri transporte do sanitného vozidla.

Zdroj: noviny.sk | Ilustračná foto: Facebook

Lajknite si i24.sk na Facebooku: