Ilustračná foto

Sviatky Veľkej noci nám prinesú na naše územie veľmi teplé počasie. Teploty budú stúpať zo dňa na deň a v závere veľkonočných sviatkov sa môžu objaviť už aj búrky. 

Počasie na našom území ovplyvňuje už niekoľko dní rozsiahla tlaková výš, ktorá sa podľa informácií meteorológov presúva v týchto chvíľach cez strednú Európu smerom nad východnú Európu. V druhej polovici nasledujúceho týždňa však začne cez naše územie postupovať ďalšia tlaková výš.

Ako uvádza portál imeteo.sk, na Slovensku bude aj naďalej pretrvávať slnečný charakter počasia a podľa všetkého nás takéto jasné počasie čaká až do polovice veľkonočných sviatkov. Teploty budú stúpať zo dňa na deň.echo adrotate_group(2);

„Už od začiatku týždňa budú maximálne teploty stúpať nad hranicu +20 °C a vo štvrtok, teda na Zelený štvrtok by sa mali maximálne teploty pohybovať v intervale +16 až +24 °C a je možné, že v najteplejších regiónoch Slovenska budú teploty atakovať až hranicu +25 °C. Teplé a slnečné počasie nás čaká až do Bielej soboty,“ píše imeteo.sk.

Počasie by sa však malo zmeniť a to takým spôsobom, že nad strednou Európu by sa mala nachádzať plytká oblasť nižšieho tlaku. Po zadnej strane tlakovej výše so stredom nad východnou Európou by mal do našej oblasti prúdiť veľmi teplý vzduch.

„Vzduchová hmota by sa tak počas denného prehrievania mala začať stávať labilnou a v tejto labilnej vrstve by mali vznikať prehánky a búrky a to predovšetkým v oblasti hôr. Búrky by sa mali vyskytovať v mnohých oblastiach strednej Európy,“ dopĺňa imeteo.sk.

Veľká noc preto prinesie zrejme letné dni, s teplotou nad +25 °C a pravdepodobne aj spomínané búrky.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: