Polícia upozorňuje vodičov, aby zvýšili na cestách opatrnosť. V celom Trnavskom kraji husto sneží, na cestách je vytvorená vrstva snehu a na mnohých úsekoch sa tvoria kolóny. i24.sk o tom informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave, Martina Kredatusová.

Rýchlosť a celkový spôsob jazdy je tak potrebné prispôsobiť aktuálnej situácii, polícia zároveň odporúča vodičom, ak môžu svoju jazdu odložiť, aby radšej na cesty nevychádzali.

„Momentálne je v rámci kraja pre nákladnú dopravu neprejazdný horský úsek Biela Hora, cesta I/51, hlavný ťah na Česko. Polícia túto cestu uzatvorila pre nákladné autá z obidvoch strán a vykonáva odklon premávky. Pre osobné autá je cesta prejazdná. Opatrnosť musia zvýšiť aj chodci prechádzajúci cez cestu, hlavne brať ohľad na prichádzajúce vozidlá tak, aby ich vodiči stačili včas zabrzdiť, nakoľko brzdná dráha sa na takýchto cestách predlžuje,“ informovala Kredatusová.

DOPRAVNÁ SITUÁCIA V BRATISLAVE

Pre husté sneženie je podľa slov Lucie Mihalíkovej z KR PZ v Bratislave momentálne spomalená premávka na bratislavských cestách, predovšetkým na bratislavských mostoch a na výjazdoch na diaľnice, najmä z Dolnozemskej a Gagarinovej ulice. Je to z dôvodu, že tak ako vodiči osobných áut, tak aj vodiči nákladných motorových vozidiel znížili rýchlosť a jazdu prispôsobili aktuálnej situácii na cestách.

„Do 12.30 hod sme na bratislavských cestách zaznamenali 2 dopravné nehody a 22 udalostí v cestnej premávke, ktoré boli uzatvorené ako škodová udalosť. Vodičov žiadame, aby boli naďalej opatrní, disciplinovaní a dbali na dodržiavanie bezpečnej vzdialenosti medzi vozidlami. Zdôrazňujeme, aby všetci vodiči umožnili prejazd vozidiel, ktoré vykonávajú údržbu ciest. Zároveň apelujeme aj na chodcov, aby sa pred vstupom na vozovku presvedčili, že svojim pohybom na vozovke neohrozia seba, ani ostatných účastníkov cestnej premávky,“ uviedla Mihalíková.

Zdroj: FB PZ SR | Foto: FB PZ SR | Video: FB PZ SR

Lajknite si i24.sk na Facebooku: