Ilustračná foto

Od vlaňajšieho septembra pátrala slovenská polícia po vysoko postavenom členovi mafiánskej skupiny Sýkorovcov. Maďarský podnikateľ István Lahó, v gangu „sýkoriek“ prezývaný aj Išty alebo Veľký Ištván, bol odsúdený za zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny na úhrnný trest odňatia slobody vo výmere 12 rokov a zaradený na výkon trestu odňatia slobody do ústavu na výkon trestu s maximálnym stupňom stráženia.

Podľa aktuálnych informácií polície boli operatívnou činnosťou policajtov oddelenia cieľového pátrania úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru zistené informácie týkajúce sa možného pohybu Istvána Lahóa na území Maďarska.

„Na základe získaných poznatkov v spolupráci s policajtmi cieľového pátrania Maďarska, prostredníctvom medzinárodnej siete ENFAST, vykonali policajti zásahovej patroly polície Maďarska zásah, ktorý viedol bezprostredne k zadržaniu hľadaného dňa 11.05.2019 v maďarskej obci Rajka,“ uvádza Polícia Slovenskej republiky na sociálnej sieti.echo adrotate_group(2);

Odsúdený v súčasnosti čaká na vydanie na Slovensko vo vydávacej väzbe v Maďarsku.

Zdroj: FB PZ SR | Video: FB PZ SR | Ilustračná foto: FB PZ SR

Lajknite si i24.sk na Facebooku: