Úrad hraničnej a cudzineckej polície (ÚHCP) zasiahol proti štvorici Slovákov, ktorí zabezpečovali presun a nelegálnu prácu občanov Srbskej republiky a Ukrajiny na slovenskom území. Informovala o tom polícia prostredníctvom sociálnej siete v pondelok 19. novembra.

Celkovo štyri domové prehliadky a tri prehliadky iných priestorov boli zrealizované v Bratislavskom a Trnavskom kraji. Počas zásahu boli zaistené mobilné telefóny, počítače, pamäťové zariadenia a listiny súvisiace s uvedenou trestnou činnosťou, ale aj 50 ks nábojov do samopalu.

Zadržaná štvorica v zložení Bruno Ž. (40), Daniel R. (45), Jozef Š. (40) a Rastislav Š. (50) bola podľa informácií polície obvinená zo zločinu prevádzačstva spáchaného formou spolupáchteľstva, za čo im hrozí 2-8 ročný trest za mrežami. Stíhaní sú väzobne.echo adrotate_group(2);

„Obvinení od roka 2017 do súčasnosti zabezpečili viac ako 1000 Srbov a Ukrajincov na prácu na Slovensko, ale aj do Českej republiky. Pracovníkov zháňali priamo v ich domovskej krajine ako zástupcovia pracovnej agentúry a zvážali ich autobusmi. Zatiaľ nebola vyčíslená škoda, ktorú spáchali neodvádzaním povinných platieb. Platy cudzincov boli neadekvátne odpracovanému času,“ uvádza polícia.

Participácia na zásahu

  • 61 príslušníkov Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii ÚHCP
  • Kriminalistickí technici KR PZ Bratislava a OR PZ Trnava
  • Príslušníci Mobilnej zásahovej jednotky Sobrance
  • príslušníci Riaditeľstva cudzineckej a hraničnej polície Bratislava
  • znalec na ekonomiku

Čo v prípade, ak sa chce b našej  krajine cudzinec zamestnať?

Ak chcú cudzinci u nás legálne pracovať, musia získať povolenie na pobyt za účelom zamestnania. Výnimkou je situácia, ak zahraničný zamestnávateľ pošle z iného členského štátu EÚ svojho zamestnanca na poskytovanie služieb svojej spoločnosti.

Zdroj/Foto/Video: FB Polícia Slovenskej republiky

Lajknite si i24.sk na Facebooku: