Ilustračná foto

Pripravte sa veľký zvrat v počasí! Prvé vyhliadky meteorológov totižto poukazujú na výrazné ochladenie, ktoré nás potrápi už počas nasledujúceho víkendu. Očakávať treba veľmi nízke teploty a sneh sa môže objaviť aj v nižších polohách. 

V našej oblasti sa začne počas nasledujúcich hodín ochladzovať a to naozaj výrazne. „Medzi tlakovou výšou nad Atlantikom a tlakovou nížou, ktorá sa bude nachádzať nad východnou Škandináviou by k nám najmä počas nadchádzajúceho víkendu mal prúdiť od severu veľmi studený vzduch,“ uvádza imeteo.sk.

Ako bude postupovať počasie?

V piatok 3. mája vystúpia teploty až na +20 °C. Ochladenie príde v sobotu 4. mája, kedy sa maximá dostanú na +10 až +17 °C. V nedeľu 5. mája by maximálne teploty mali dosiahnuť len +4 až +10 °C a to pri zamračenom a daždivom počasí.echo adrotate_group(2);

„Nočné teploty budú klesať k nule a hranica sneženia poklesne do stredných polôh. V noci a v ranných hodinách sa však snehové vločky môžu objaviť aj na severe v nižších polohách mimo hôr,“ dopĺňa imeteo.sk.

Vylúčená nie je ani prítomnosť mrazov, ktoré sa môžu objaviť začiatkom ďalšieho týždňa. Počas neho nás čaká už menej zrážok aj oblačnosti.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: