Ilustračná foto

Počas stredy 16. januára teploty stúpali na celom našom území. Dôvodom bola tlaková výš so stredom nad západnou Európu. Takéto oteplenie však nepotrvá dlho, chladný vzduch k nám dorazí od severu už počas nastávajúceho víkendu. 

Podľa informácií meteorológov sa silnejšie mrazy očakávajú už tento víkend. Chladný vzduch k nám dorazí od severu a následne sa nad naše územie rozšíri výbežok vyššieho tlaku vzduchu.

„V noci z piatku na sobotu sa vyjasní a na viacerých miestach teploty poklesnú pod -10 °C. V oblastiach so snehovou pokrývkou pri ustálení vetra sa môže ochladiť na -12 až -16 °C. V sobotu sa zamračí a na juhovýchode sa očakávajú snehové zrážky, ktoré môžu priniesť od 5 do 10 cm nového snehu. Následne sa však opäť vyjasní a v noci z nedele na pondelok sa ochladí znovu pod -10 °C,“ informuje imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Očakávané denné minimá v sobotu

Najsilnejšie mrazy treba očakávať na Orave, Kysuciach, Gemeri a Horehroní. Chladno bude i na juhu Slovenska, v takzvaných mrazových dolinách, akými sú napríklad Dudince.

Očakávané denné minimá v nedeľu

Zdroj: imeteo.sk | Foto: imeteo.sk, wxcharts.eu, pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: