V sobotu 1. decembra, krátko po 21.00 h bola ohlásená dopravná nehoda ťahača s návesom, ktorá sa stala na 120 km diaľnice D1 v katastri obce Opatovce (okres Trenčín). O udalosti informoval hovorca KR HaZZ v Trenčíne, Marián Petrík. 

Na zásah boli podľa hovorcu vyslaní siedmi príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Trenčína s dvomi zásahovými vozidlami.

echo adrotate_group(2);

„Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo zistené, že v dôsledku dopravnej nehody zostal ťahač s návesom prevážajúcim cukrovú repu uviaznutý pri zvodidlách, prevrátený na boku. Pri udalosti sa zranil vodič, ktorý sa nachádzal mimo kabíny postihnutého vozidla, v starostlivosti okoloidúcich vodičov,“ uviedol Petrík.

Zasahujúci hasiči zabezpečili miesto udalosti a zranenej osobe poskytli ošetrenie a predlekársku prvú pomoc. Následne na havarovanom vozidle vykonali požiarno bezpečnostné opatrenia a do zbernej nádoby zachytávali unikajúce prevádzkové kvapaliny. Po ukončení činnosti hasiči odovzdali miesto udalosti príslušníkom polície a pracovníkom NDS.

V dôsledku dopravnej nehody bola diaľnica D1, v danom úseku, v smere na Žilinu, uzavretá.

Zdroj|Foto: KR HaZZ Trečín

Lajknite si i24.sk na Facebooku: