Ilustračná foto

Na našom území panuje aktuálne horúce počasie, ktoré prináša teploty nad +30 °C. Pred nami sú však ešte teplejšie dni, počas ktorých sa teploty dostanú až k +37 °C. Túto vlnu horúčav ukončia podľa prvých informácií meteorológov intenzívne búrky. 

Stredná Európa zažíva najteplejšie obdobie tohto roka a podľa predpovedí by v nasledujúcich dňoch malo byť ešte teplejšie. „Najteplejšími dňami by mali byť piatok a sobota, na juhovýchode ešte aj nedeľa kedy teploty na našom území prekročia hranicu +35 °C a zastavia sa až na +37 °C,“ informuje portál imeteo.sk.

Od štvrtka 13. júna bude na našom území omnoho teplejšie. Postará sa o to tlaková výš, ktorá sa v stredu 12. júna presunie cez naše územie smerom na východ. Táto tlaková výš sa postupne rozšíri z východnej Európy cez Stredomorie až nad Afriku. Odtiaľ bude do našej oblasti pumpovať mimoriadne teplý vzduch, ktorý prinesie vlnu horúčav.echo adrotate_group(2);

Ochladenie bude len chvíľkové

V priebehu tohto týždňa bude ochladenie len chvíľkové. Búrky sa u nás môžu vyskytnúť, avšak len výnimočne. K zmene dôjde až v závere tohto týždňa.

„Prvý víkendový deň a teda sobota sa bude ešte niesť v znamení slnečného počasia s teplotami do +37 °C, ale druhý víkendový deň už bude úplne odlišný. Na juhovýchode síce ešte bude panovať veľmi teplé počasie, ale od severozápadu príde zmena,“ uvádza imeteo.sk.

Nad naše územie začne totižto postupovať studený front, ktorý ukončí vlnu tropických horúčav pomerne intenzívnymi búrkami. „Búrky sa budú v nedeľu vyskytovať na mnohých miestach a sprevádzané by mali byť aj intenzívnymi sprievodnými javmi ako prívalový dážď, krúpy, či silnejšími nárazmi vetra. Prvé búrky by sa nad naše územie mali nasunúť už v noci zo soboty na nedeľu,“ dopĺňa imeteo.sk na záver.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: