Ilustračná foto

Podľa aktuálnych informácií meteorológov čaká veľkú časť Európy jarné počasie, ktoré môže priniesť na niektoré miesta teploty až na +25 °C. Teplejších dní sa dočkáme už počas tohto víkendu, no očakáva sa, že pretrvávať budú aj počas nastávajúceho týždňa. 

Ako informuje portál imeteo.sk, počasie chladnejšieho charakteru však ešte zostane v juhovýchodných častiach Európy a na južnom Balkáne, nakoľko chladnejší vzduch sa tam šíri cez východnú Európu smerom k oblasti Čierneho mora.

Spomínané jarné počasie zasiahne najskôr západnú polovicu Európy a od začiatku nasledujúceho týždňa sa rozšíri do strednej a severnej časti Európy.echo adrotate_group(2);

„Jarné teploty v mnohých oblastiach presiahnu +20 °C, miestami až +25 °C. Najvyššie teploty sa očakávajú od nedele do stredy v západnej, strednej a južnej Európe. Na Slovensku očakávame teploty počas víkendu a pondelka okolo +15 °C, v ďalších dňoch môžu maximálne denné teploty rásť až k +21 °C, píše imeteo.sk.

zdroj: imeteo.sk

Zrážková činnosť je nepravdepodobná, Európu čaká podľa meteorológov teplotne príjemné a suché počasie v najbližších dňoch.

Zdroj: imeteo.sk | Foto: imeteo.sk, ilustračná pexels.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: