Polícia v Revúcej objasňuje dopravnú nehodu, ktorá sa stala vo štvrtok 7. marca okolo 14.50 h, na Mierovej ulici v Tornali. i24.sk o tom informovala Mária Faltániová z KR PZ v Banskej Bystrici.

Podľa jej slov vodič osobného motorového vozidla Škoda Fabia, pri odbočovaní vľavo, nedal prednosť oproti idúcemu motocyklu KAWASAKI, ktorý viedol 42-ročný vodič z Tornale. Vodič motocykla aj napriek intenzívnemu brzdeniu nedokázal zrážke zabrániť, narazil do pravej časti auta a spadol na zem. Utrpel zranenia s dobou liečenia do 7 dní. Vodič auta následne z miesta dopravnej nehody odišiel.

echo adrotate_group(2);

Informácie od svedkov dopravnej nehody policajtom pomohli vozidlo v krátkom čase vypátrať. Podľa majiteľa vozidla, 17-ročný vodič vozidlo viedol zo súhlasom vlastníka vozidla sám, bez prítomnosti dospelej osoby. Vlastníkovi vozidla bola za priestupok proti
bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky udelená bloková pokuta.

Mladý vodič, ktorý viedol vozidlo bez prítomnosti osoby sediacej na mieste spolujazdca vedľa vodiča, ktorá je držiteľom vodičského oprávnenia skupiny B najmenej 10 rokov a ktorú na tento účel zapísal orgán Policajného zboru do evidencie vodičov na žiadosť zákonného zástupcu, na mieste nehody premiestnil motorové vozidlo a následne odišiel z
miesta dopravnej nehody.

„Za priestupky ktorých sa v cestnej premávke dopustil mu bol zadržaný vodičský preukaz a dopravná nehoda je v štádiu objasňovania. Škoda, ktorá na vozidlách vznikla, je odhadnutá na 5 tisíc eur,“ uviedla Faltániová pre i24.sk.

Zdroj: KR PZ Banská Bystrica | Foto: KR PZ Banská Bystrica

Lajknite si i24.sk na Facebooku: