Trenčianski dopravní policajti vyšetrujú dopravnú nehodu s lesnou zverou- jeleňom. Podľa informácií polície mala 32-ročná Erika jazdiť na vozidle VW Passat Combi v neskorých nočných hodinách po ceste I/9 v smere od Bánoviec nad Bebravou na Drietomu. Na rovnom úseku cesty jej z pravej strany vbehol do jazdnej dráhy jeleň.

Ako uviedla Elena Antalová z KR PZ v Trenčíne, pre krátku vzdialenosť už nedokázala stretu so zverou zabrániť a do jeleňa narazila. Vozidlo po náraze bolo odhodené do protismernej časti vozovky, kde v tom čase jazdil 45-ročný Marián z Trnavy na vozidle VW. Pri dopravnej nehode sa ľahko zranil 45-ročný vodič. Vodička bola jednorázovo ošetrená v nemocnici v Trenčíne. Po zrážke došlo k úhynu jeleňa.

echo adrotate_group(2);

Policajti podrobili oboch vodičov dychovej skúške s negatívnym výsledkom. Taktiež vyrozumeli príslušné poľovné združenie. Škoda na vozidlách bola predbežne vyčíslená na asi 13.000 €.

„Ak je vodič účastníkom dopravnej nehody s divo žijúcou zverou, je potrebné udalosť nahlásiť na číslo 158. Vyhotovte si ihneď po nehode fotodokumentáciu aj zrazeného zvieraťa, lebo vo väčšine prípadov je zver iba omráčená a neskôr môže odísť. Niektoré poisťovne nemusia uznať škodu, ak sa pri spísaní udalosti zver na mieste nenachádza. Po príchode Polície na miesto, policajt spíše o udalosti záznam a zabezpečí odstránenie uhynutého zvieraťa miestnym poľovným združením. Škoda na vozidle spôsobená divou zverou je hradená z havarijného poistenia prípadne z pripoistenia k PZP. Ak nemáte žiadne z týchto nepovinných pripoistení, škodu si budete musieť uhradiť sami,“ informovala Elena Antalová i24.sk.

Zdroj: KR PZ Trenčín | Foto: KR PZ Trenčín

Lajknite si i24.sk na Facebooku: