Ilustračná foto

Ako sme informovali, v nedeľu večer 1. marca sa nad naše územie presunul v brázde nízkeho tlaku vzduchu zvlnený studený front, ktorý k nám priniesol výdatné zrážky. 

Podľa aktuálnych informácií meteorológov začali práve intenzívne zrážky v priebehu noci z nedele na pondelok 2. marca dvíhať hladiny vodných tokov. Niektoré toky a to predovšetkým na západnom Slovensku dosahujú aktuálne stupne povodňovej aktivity.

„Vodný tok v Biskupiciach – časť Bánovce nad Bebravou aktuálne dosiahol 3. SPA s 393 cm a voda stále stúpa. V Bánovciach nad Bebravou vodný tok Radiša dosahuje 2. SPA. Stav 1. SPA dosahujú vodné toky na staniciach v Handlovej, Prievidzi, Vieske nad Žitavou a Tužinej,“ informuje imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Hladiny riek a potok sa však podľa informácií dvíhajú i na mnohých iných miestach a to najmä v okolí Hornej Nitry, v Nitrianskom či Zlatomoravskom okrese.

„Na strednom Slovensku stúpajú hladiny tokov v okresoch Brezna, Zvolena, Žiaru nad Hronom, Krupiny, Veľkého Krtíša, Lučenca a Rimavskej Soboty. V Hronských Kľačanoch vyhlásili 1. SPA,“ dopĺňa imeteo.sk.

Pokojnejšia situácia je na východnom Slovensku. Zvýšenie vodnej hladiny je hlásená na Bodve, Hnilci, Cirochy a Hornáde.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustračná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: