Ilustračná foto

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informoval o stiahnutí lieku, ktorý sa používa na liečbu esenciálnej hypertenzie u dospelých a na liečbu ochorenia obličiek u dospelých pacientov s hypertenziou a diabetom mellitus 2. typu ako súčasť antihypertenzívneho liekového režimu.

Z úrovne distribučných spoločností, lekární a zdravotníckych zariadení sa sťahuje liek Irbesartan Actavis 300 mg, tbl flm 28×300 mg (blis.PVC/PVDC/Al), s číslom šarže: 015418 a kódom ŠÚKL: 80013. 

„Dôvodom stiahnutia predmetnej šarže je nedostatok v kvalite – prítomnosť nedeklarovanej častice v účinnej látke,“ uviedol ŠÚKL.echo adrotate_group(2);

Liek Irbesartan Actavis sa u dospelých pacientov používa na:

  • Liečbu esenciálnej hypertenzie u dospelých
  • Liečbu ochorenia obličiek u dospelých pacientov s hypertenziou a diabetom mellitus 2. typu ako súčasť antihypertenzívneho liekového režimu

Dostupnosť liečby podľa ŠÚKL pre pacientov týmto rozhodnutím ohrozená nie je. Sťahovanie má preventívny charakter a ochraňuje bezpečnosť a zdravie pacienta. Pacientom, ktorí liek užívajú, nehrozí akútne nebezpečenstvo, náhle prerušenie liečby sa preto neodporúča.

Zdroj: sukl.sk | Ilustračná foto: YouTube

Lajknite si i24.sk na Facebooku: