Ilustračná foto

Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) informoval prostredníctvom svojej oficiálnej webovej stránky o stiahnutí lieku, ktorý sa používa na liečbu dospelých, dospievajúcich a detí do 12 rokov. 

Z úrovne distribučných spoločností a lekární sa sťahuje PLEUMOLYSIN, gto por 1×10 ml (fľ.skl.hnedá s bezpeč.uzáver.) s číslami šarží: 100009532, 100008138,100008139, a kódom ŠÚKL: 4799C.

„Dôvodom stiahnutia predmetných šarží je možné riziko netesniaceho uzáveru na lieku,“ uvádza ŠÚKL.echo adrotate_group(2);

Liek PLEUMOLYSIN sa používa na liečbu dospelých, dospievajúcich a detí od 12 rokov. Tento liek obsahuje liečivá rastlinného pôvodu, ktoré uvoľňujú sekrét z dýchacích ciest a kodeín, ktorý tlmí dráždenie na kašeľ. PLEUMOLYSIN sa používa pri suchom dráždivom kašli, pri zápaloch hltanu, hrtanu, priedušnice a pri akútnych a chronických zápaloch priedušiek.

„Návrh na stiahnutie šarží má preventívny charakter. Uvedený nedostatok neohrozuje zdravie pacienta. Dostupnosť liečby pre pacientov týmto rozhodnutím dotknutá nie je,“ dopĺňa ŠÚKL.

Zdroj: sukl.sk | Ilustračná foto: YouTube

Lajknite si i24.sk na Facebooku: