Príslušníci Policajného zboru boli v Košickom kraji vyslaní k neobývanej budove, kde sa mal mladý muž pokúsiť vyskočiť zo 6. poschodia. Podľa informácií polície zachránili mladého muža v poslednej chvíli.

Policajti sa po príchode na miesto urýchlene presunuli na 5. poschodie, kde sa osoba nachádzala vo výťahovej šachte s úmyslom ukončiť svoj život. Jeden z policajtov okamžite zareagoval, vyklonil sa cez úzky otvor výťahovej šachty, kde spozoroval osobu, ktorá visí na jedenej ruke. Začal s ňou komunikovať, mladík však len hystericky kričal.

Policajt sa načiahol za mladíkom a zachytil ho rukou. V tom momente sa mladý muž pustil. Ostatní členovia hliadky svojho kolegu istili a zabezpečovali, aby sa nepošmykol a nespadol tým, že ho držali za služobný opasok. Potom spoločnými silami osobu vytiahli na chodbu do bezpečia a upokojili. Následne mladíka odovzdali do rúk pracovníkom RZP, ktorí boli privolaní na miesto udalosti.

Policajti, ktorí zachránili mladíkovi život.

SAMOVRAŽDA PROBLÉMY NEVYRIEŠI

Samovraždou sa nevyriešia žiadne problémy, preto sa vždy obráťte na svojich blízkych, rodičov, súrodencov, učiteľov alebo kamarátov. Každý z nás sa občas nachádza v ťažkom období, kedy potrebuje pomoc. V prípade potreby sa môžete obrátiť aj na linky 116 111 a 055/ 622 2323.

Zdroj|Foto: FB Polícia Slovenskej republiky

Lajknite si i24.sk na Facebooku: