Ilustračná foto

Počas utorkového rána 12. februára realizovala v Košiciach Národná kriminálna agentúra (NAKA) akciu 112. Podľa informácií polície zadržala jednu osobu, vykonala tri domové prehliadky a dve prehliadky nebytových priestorov. Vyšetrovateľ obvinil päť osôb zo šírenia poplašnej správy.

V priebehu rokov 2017 a 2018 neznámy páchateľ viackrát nahlásil bombu na košických súdoch a v jednom prípade na súde v Prešove. Zneužil na to tiesňovú linku 112 a číslo 158. Pretože, polícia tieto hrozby berie vždy vážne, preto na miesto zakaždým dorazili všetky záchranné zložky. Hoci sa nikdy hrozba nepotvrdila, obyvateľov to znepokojovalo, okrem toho bola rušená aj činnosť súdov.

zdroj: FB PZ SR

„V utorok 12. februára  vyšetrovateľ národnej kriminálnej agentúry obvinil Maximiliána M., Václava P., Ivana Č., Ľudovíta B. a Róberta Č. z pokračovacieho zločinu šírenie poplašnej správy, spáchaného formou spolupáchateľstva. Policajti dnes zadržali JUDr. Mgr. Václava P. na ktorého vyšetrovateľ spracuje podnet na väzbu. Maximilián M. je vo výkone väzby v inej trestnej veci, u ďalších obvinených dôvody väzby neboli zistené. V prípade dokázania viny im hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov,“ informovala polícia prostredníctvom sociálnej siete.echo adrotate_group(2);

Zdroj: FB PZ SR | Foto: FB PZ SR

Lajknite si i24.sk na Facebooku: