Ilustračná foto

Na našom území prevláda skutočne krásne a slnečné jesenné počasie. Teploty stúpajú dennodenne aj 10 °C nad dlhodobý priemer, zaznamenané boli už viaceré rekordy. Meteorológovia však informujú, že čoskoro nás čaká v počasí výrazná zmena. Teploty rapídne klesnú!

Ako informuje portál imeteo.sk, do konca tohto týždňa sú ešte očakávané stabilné teploty. Teploty budú do konca týždňa ešte nadpriemerné. V piatok a počas víkendu však budú už nižšie, no v najteplejších oblastiach bude stále cez +20 °C.

Dorazí k nám výrazné ochladenie

Už v pondelok 28. októbra začne do oblasti východnej Európy prúdiť veľmi chladný vzduch od severu. „Teplota v hladine 850 hPa (cca 1500 metrov) klesne na našom území z terajších +15 °C na 0 až -5 °C, uvádza imeteo.sk.echo adrotate_group(2);

Teploty poklesnú aj o viac ako 10 °C

Ochladenie bude výrazné vo veľkej časti východnej Európy. Oproti aktuálnym teplotám sa ochladí aj o viac ako 10 °C. „Zatiaľ, čo v týchto dňoch dosahujú maximá viac ako +20 °C v značnej časti Slovenska, od pondelka bude aj v najteplejších oblastiach len do +15 °C,“ píše imeteo.sk.

zdroj: imeteo.sk

S výrazným ochladením tak môžeme podľa meteorológov rátať s vysokou pravdepodobnosťou. S týmto scenárom totiž rátajú viaceré globálne predpovedné modely vrátane amerického GFS, európskeho ECMWF ale aj nemeckého DWD-ICON.

Zdroj: imeteo.sk | Ilustarčná foto: pixabay.com

Lajknite si i24.sk na Facebooku: