Polícia Slovenskej republiky informovala o dopravnej nehode, pri ktorej vypadla 20-ročná žena z vozidla, sediaca na zadnom sedadle. Mala doslova šťastie v nešťastí, pretože ju akoby zázrakom nezachytilo žiadne auto.

Vo vozidle sa okrem 29-ročnej vodičky z Trebišova nachádzali aj dvaja spolujazdci (22-ročný muž z Kežmarku a 20-ročná žena z Trebišova). „20-ročná spolujazdkyňa sediaca na zadnom sedadle vypadla počas šmyku z vozidla a utrpela pri nehode ľahké zranenia. Pár minút sedela priamo na diaľnici, a akoby zázrakom ju nezachytilo žiadne auto. Pasažieri sa vzájomne nepoznali, išlo „zdieľanú“ jazdu,“ uviedla polícia.

echo adrotate_group(2);

Podľa doterajšieho objasňovania, k dopravnej nehode došlo tak, že 29-ročná vodička (Trebišov) viedla osobné motorové vozidlo Mitsubishi po rýchlostnej ceste R1 v smere jazdy Žiar nad Hronom – Zvolen. Na ceste neprispôsobila rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, poveternostným podmienkam, stavu a povahe vozovky. Následne dostala s vozidlom rotačný šmyk, narazila do zvodidiel umiestnených na ľavej strane vozovky a vzápätí ju odrazilo na pravú stranu vozovky, kde s vozidlom zostala stáť na pravej strane na nespevnenej časti mimo vozovku.

POZOR! Polícia upozorňuje, že bezpečnostný pás v aute nie je na srandu, treba si ho zapínať i vtedy, ak sedíte vzadu!

Zdroj | Foto: FB PZ SR

Lajknite si i24.sk na Facebooku: