Dopravní policajti riešili počas utorka 11. júna v ranných hodinách dve nehody v jednej obci, na tej istej ulici, len niekoľko metrov od seba. i24.sk o tom informovala trnavská krajská policajná hovorkyňa, Martina Kredatusová.

Podľa jej slov okolo 8.20 h došlo v obci Špačince k nehode medzi dvomi cyklistkami, jazdiacimi po chodníku. Mladá žena viezla v sedačke dva a polročné dieťa. Pravdepodobne sa nevenovala dostatočne vedeniu bicykla a v dôsledku toho sa zrazila s cyklistkou jazdiacou oproti. Ženy sa pri nehode nezranili, dieťa bolo, našťastie, riadne pripútané a malo na hlave ochrannú prilbu. Bolo odvezené do nemocnice na pozorovanie.

echo adrotate_group(2);

„Pripomíname, že cyklista je vodič, ktorý je rovnako, ako vodič auta, povinný plne sa venovať vedeniu vozidla a sledovať situáciu v cestnej premávke,“ uviedla pre i24.sk Kredatusová.

Asi o 500 m ďalej odstavila vodička Škodu Fabia pri pravej krajnici a zapla výstražné
znamenia. Zrazu však začala od krajnice vychádzať, no to ju už obchádzalo zozadu osobné auto Peugeot Partner, do ktorého narazila. Aj pri tejto nehode sa nikto nezranil a obidve sa zaobišli bez alkoholu.

„Spoločným menovateľom v oboch prípadoch bola nepozornosť. Pre vodiča vozidla, ktoré
zastavilo a opäť vychádza od okraja cesty, platí, že nesmie ohroziť ostatných účastníkov cestnej premávky, pritom je povinný dávať znamenie o zmene smeru jazdy,“ doplnila na záver Martina Kredatusová z KR PZ v Trnave.

Zdroj: KR PZ Trnava | Foto: KR PZ Trnava

Lajknite si i24.sk na Facebooku: