Ilustračná foto

V pondelok 12. novembra, krátko po 06.00 h ráno došlo na rýchlostnej ceste R1 medzi Žiarom nad Hronom a Žarnovicou k dopravnej nehode, kde auto zrazilo 22-ročného chodca. O udalosti informovala i24.sk hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici, Petra Kováčiková. 

Podľa doterajšieho objasňovania k nehode došlo tak, že v čase, keď 51-ročný vodič vozidla
Dacia Duster viedol vozidlo v smere od Žiaru nad Hronom na Žarnovicu, mu mal náhle do jazdnej dráhy vojsť z pravej strany na ľavú v smere jeho jazdy chodec, pričom došlo k jeho zrážke. Chodec utrpel pri zrážke zranenia, ktoré si vyžiadali jeho prevoz do nemocnice. Podľa predbežných zistení by malo ísť o ťažké zranenia.

„Vodič sa na mieste podrobil dychovej skúške na zistenie prípadného požitia alkoholu, pričom u neho alkohol v dychu zistený nebol. U chodca bol nariadený na zistenie prítomnosti alkoholu odber krvi a moču, pričom budeme skúmať aj prípadnú prítomnosť iných omamných či psychotropných látok,“ uviedla Kováčiková.echo adrotate_group(2);

Na miesto nehody bol pribratý aj znalec z odboru cestnej dopravy. Presná príčina dopravnej nehody, ako aj miera zavinenia je predmetom jej ďalšieho vyšetrovania.

„V prípade zrazeného chodca ide o mladého muža, ktorý už sa niekoľko krát dopustil priestupku na úseku dopravy. Viackrát sa dopustil aj porušenia povinnosti chodca. Včera tohto muža polícia riešila za nepoužívanie reflexných prvkov, nakoľko sa ako chodec nebezpečne pohyboval po ceste I/65 v katastri Hliníka nad Hronom. V tomto prípade mu bola uložená bloková pokuta,“ doplnila hovorkyňa KR PZ v Banskej Bystrici.

Polícia upozorňuje chodcov

Chodci už od začiatku roka 2014 majú povinnosť používať reflexné prvky za zníženej viditeľnosti na cestách mimo obce, ale už aj v obci. Polícia vyzýva všetkých chodcov, ale aj
cyklistov, aby používali reflexné prvky na oblečení. Je veľmi dôležité, aby boli na cestách
viditeľní. Rovnako, aby prechádzali cez cestu v prvom rade na miestach na to určených.
Vysvetliť je potrebné aj svojim deťom, rodičom, starým rodičom význam používania reflexných prvkov za zníženej viditeľnosti, že priechod pre chodcov je určený na bezpečné prechádzanie cez cestu.

Zdroj: KR PZ Banská Bystrica | Ilustračná foto: Facebook

Lajknite si i24.sk na Facebooku: