V dvoch bratislavských okresoch sa v priebehu nedele 13. januára večer zrútili múry. V oboch prípadoch sa bezodkladne na miesto dostavili hliadky PZ, ktoré vykonali potrebné úkony. O udalosti informovala i24.sk hovorca KR PZ v Bratislave, Michal Szeiff.

Podľa jeho slov boli v priebehu nedele večera hliadky Policajného zboru v rámci výkonu
služby vyslané k dvom prípadom, počas ktorých došlo k zosuvu múrov. K zraneniu osôb v súvislosti s týmito udalosťami nedošlo.

V prvom prípade krátko pred 20.45 h vo štvrtom bratislavskom okrese pred jedným z bytových domov na ulici Ľudovíta Fullu došlo k zosuvu svahu a následne oporného múru. „Následkom zosuvu došlo k poškodeniu tam zaparkovaných motorových vozidiel. Hliadky po príchode na miesto poskytovali súčinnosť príslušníkom Hasičského a záchranného zboru, pričom na mieste boli vykonané potrebné úkony za účelom ochrany života, zdravia a majetku občanov. Privolaný statik po príchode na miesto uviedol, že evakuácia v blízkosti sa nachádzajúceho bytového domu nie potrebná,“ uviedol Szeiff.echo adrotate_group(2);

 

Približne v tom istom čase došlo v treťom bratislavskom okrese k ďalšiemu zosuvu, tento krát oporného betónového múru na Vančurovej ulici. „Po príchode hliadok Policajného zboru na miesto bolo zistené, že oporný múr ktorý bol postavený medzi dvomi rodinnými domami sa z doposiaľ presne nezistených príčin zosunul a jeho pádom došlo k poškodeniu zaparkovaného osobného motorového vozidla zn. VW Golf ako aj plynovej prípojky. Nakoľko poškodením plynovej prípojky došlo k úniku plynu, na miesto sa dostavil pracovník plynární ktorý prívod plynu odstavil,“ doplnil Michal Szeiff z KR PZ v Bratislave.

Zdroj: KR PZ Bratislava | Foto: KR PZ Bratislava

Lajknite si i24.sk na Facebooku: